یک خانه و صد قصه

یک خانه و صد قصه

یک خانه و صد قصه خانه عروسکی است که بر اساس معماری ایرانی طراحی شده است. اسباب‌بازی‌ای که ‏به کودک مجال میدهد داستانهایش را در بستر یک عمارت ایرانی خلق کند و غیرمستقیم با لایه های کمرنگ‌شدهای از هویت ایرانی آشنا و دوست شود. اجزای متحرک یک خانه و صد قصه این امکان را برای کودک فراهم میکند که چیدمانهای متفاوت و ‏متنوعی برای یک خانه و یا حتی یک محله بسازد.‏ عناصر فضاسازی مانند حوض، گربه، درخت و پله‌ها به کودک کمک میکند به ‏جزییات داستانی پیچیدهتر و کاملتری فکر کند و مهارتهای خلق ‏داستانی و زبانی‌اش رشد کند.‏

این اسباب‌بازی شامل یک اتاق سه‌دری، دو اتاق مستطیل، یک هشتی، ۸ دیواره بیرونی، سفره همسایگی، سه پلکان، یک حوض، دو آدم، یک درخت، چهار باغچه، یک حوض و یک گربه است، که کودک می‌تواند این اجزا را در چیدمان‌های متوع به شکل یک خانه یا چند خانه و یک محله کوچک بچیند.

برای کودکان امروزی

این اسباب‌بازی می تواند نقطه اشتراکی باشد بین بازی‌های کلاسیکی چون خانه‌بازی و ‏ابزارهای امروزی رایانه‌ای. احسان احمدی ۸ ساله انیمیشن روبرو را با استفاده از این خانه به تنهایی و در کمتر از چند ساعت به روش ‏stop motion‎‏ ‏ساخته است.

بازی کودکان با یک خانه و صد قصه

جزییات این خانه‌ی عروسکی و مکان‌های متنوعی که در بازی با این خانه برای کودک فراهم می‌شود، را می‌توانید در فیلم مقابل ببینید.